Vuit medalles en el Grand Prix Internacional Trofeu Alejandro López de natació

Vuit medalles per al CN Terrassa en el Grand Prix Internacional Trofeu Alejandro López de natació

 

 

El Club Natació Terrassa va assolir vuit medalles (tres d’or, dues de plata i tres de bronze) en el Grand Prix Internacional Trofeu Alejandro López, prova inclosa en el Circuit Català de Trofeus de Natació-Gran Premi Diputació de Barcelona, que es va desenvolupar el cap de setmana a les instal·lacions del CN Sant Andreu.

Els nedadors locals van sumar un total de tres victòries. Miguel Durán va imposar-se en els 200 m lliures (1.51.35) i en els 400 m lliures (3.54.47), mentre que Aida López va ser la més ràpida en els 200 m papallona (2.18.56). Al seu torn, Ferran Siré va penjar-se la medalla de plata en els 200 m lliures (1.53.04), mateix èxit que va obtenir Adrián Santos en els 50 m esquena (26.54). Completen la collita de podis els dos bronzes de Mario Mollà en els 50 m papallona (24.80) i els 200 m estils (2.08.81) i el d’Enrique Prats en els 50 m braça (30.20).

 

Vint-i-una places de finalista A

 

Al marge de les medalles, cal destacar que el CN Terrassa va totalitzar vint-i-una places de finalista A, això és, entre els vuit millors. Jordi Pérez i Adrián Santos en van acumular tres cadascun. Pérez va ser cinquè en 200 m braça (2.24.30) i setè en 50 m braça (30.88) i en 200 m estils (2.11.68), mentre que Santos va finalitzar cinquè en 100 m esquena (57.37) i en 200 m esquena (2.08.68) i vuitè en 50 m lliures (23.87).

També van repetir plaça de privilegi Marcos Gil, quart en 200 m lliures (1.54.09) i sisè en 400 m lliures (3.59.87); Mario Mollà, quart en 50 m lliures (23.30) i en 100 m papallona (55.16); i David Benítez, vuitè en 50 m papallona (25.40) i en 100 m braça (1.10.39). Tanquen la nòmina de finalistes A Guillem Lázaro, quart en 200 m papallona (2.07.77); Ferran Siré, quart en 400 m lliures (3.58.18); Enrique Prats, quart en 100 m braça (1.06.34); Berta Martínez, quarta en 200 m estils (2.29.72); Josep Boté, cinquè en 1500 m lliures (17.15.99); Janna Blaya, cinquena en 200 m papallona (2.28.97); Claudia Reato, vuitena en 50 m  braça (35.72); Cristina Garcia Kirichenko, vuitena en 100 m esquena (1.08.00); i Aida López, vuitena en 400 m lliures (4.31.31).

Els resultats dels nedadors del club van ser els següents:

 

 

200 braça masculins
5.-Jordi Pérez 2.24.30
Sèries: 2.24.57
200 braça femenins
11.-Janna Blaya 2.49.14
200 lliures masculins
1.-Miguel Durán 1.51.35
Sèries: 1.53.58
2.-Ferran Siré 1.53.04
Sèries: 1.53.56
4.-Marcos Gil 1.54.09
Sèries: 1.53.96
21.-Albert Mataró 2.01.07
200 lliures femenins
12.-Cristina Garcia Kirichenko 2.10.68
21.-Queralt Velasco 2.23.70
400 estils masculins
14.-Víctor de Pablo 4.56.01
50 braça masculins
David Benítez Desq.
Sèries: 29.52
3.-Enrique Prats 30.20
Sèries: 30.20
7.-Jordi Pérez 30.88
Sèries: 30.75
50 braça femenins
8.-Claudia Reato 35.72
Sèries: 34.49
50 lliures masculins
4.-Mario Mollà 23.30
Sèries: 23.68
8.-Adrián Santos 23.87
Sèries: 23.75
50 lliures femenins
14.-Claudia Reato 28.13
Sèries: 27.74
100 esquena masculins
5.-Adrián Santos 57.37
Sèries: 58.09
20.-Guillem Lázaro 1.03.43
100 esquena femenins
8.-Cristina Garcia Kirichenko 1.08.00
100 papallona masculins
4.-Mario Mollà 55.16
Sèries: 57.21
9.-Guillem Lázaro 58.94
21.-Víctor de Pablo 1.01.55
100 papallona femenins
15.-Cristina Garcia Kirichenko 1.08.76
200 papallona femenins  
1.-Aida López 2.18.56
Sèries: 2.20.50
5.-Janna Blaya 2.28.97
Sèries: 2.31.61
200 papallona masculins
4.-Guillem Lázaro 2.07.77
Sèries: 2.07.35
12.-Guillem Pérez 2.17.74
13.-Víctor de Pablo 2.20.23
200 esquena masculins
5.-Adrián Santos 2.08.68
Sèries: 2.09.33
12.-Adrià Roy 2.17.04
400 lliures femenins
8.-Aida López 4.31.31
14.-Queralt Velasco 4.57.64
400 lliures masculins
1.-Miguel Durán 3.54.47
4.-Ferran Siré 3.58.18
6.-Marcos Gil 3.59.87
16.-Albert Mataró 4.19.26
50 papallona femenins
9.-Maria Buch 29.28
Sèries: 29.55
50 papallona masculins
3.-Mario Mollà 24.80
Sèries: 25.15
8.-David Benítez 25.40
Sèries: 25.34
13.-Jordi Pérez 26.55
50 esquena masculins
2.-Adrián Santos 26.54
Sèries: 26.73
11.-Guillem Lázaro 29.65
Sèries: 29.81
13.-Adrià Roy 29.17
1500 lliures masculins
5.-Josep Boté 17.15.99
100 braça masculins
4.-Enrique Prats 1.06.34
Sèries: 1.06.69
8.-David Benítez 1.10.39
Sèries: 1.06.22
100 lliures femenins
10.-Maria Buch 1.00.39
12.-Claudia Reato 1.00.45
100 lliures masculins
15.-Albert Mataró 54.35
200 estils femenins
4.-Berta Martínez 2.29.72
Sèries: 2.30.95
200 estils masculins
3.-Mario Mollà 2.08.81
Sèries: 2.08.74
7.-Jordi Pérez 2.11.68
17.-Guillem Pérez 2.16.85
20.-Víctor de Pablo 2.19.40

 

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.

Aquest lloc web utilitza galetes perquè vostè tingui la millor experiència d'usuari. Si continua navegant està donant el ser consentiment per a l'acceptació de les esmentades galetes i l'acceptació de la nostra política de cookies, cliqui l'enllaç per més informació. ACEPTAR

Aviso de cookies