13 medalles en el Trofeu Alejandro López de natació

Tretze medalles per al CN Terrassa en el Trofeu Alejandro López de natació

 

Miguel Durán bat el rècord del Circuit en els 400 m lliures i obté la marca més valuosa de la competició

 

 

El Club Natació Terrassa va assolir tretze medalles (tres d’or, tres de plata i set de bronze) en el Trofeu Alejandro López, tercera prova del XXI Circuit Català de Trofeus de Natació-Gran Premi Diputació de Barcelona, que es va desenvolupar el cap de setmana passat a les instal·lacions del CN Sant Andreu.

Els nedadors locals van sumar un total de tres victòries. Miguel Durán va vèncer els 400 m lliures amb un registre de 3.51.86, rècord del Circuit Català de Trofeus de Natació i marca més valuosa de la competició amb un total de 855 punts. L’extremeny va arrodonir la seva actuació amb una medalla de plata en els 200 m lliures (1.50.73). També va repetir presència al podi Melani Costa, que va adjudicar-se els 200 m lliures (2.03.08) i va penjar-se el bronze en els 100 (57.92) i els 400 m lliures (4.19.03). L’altre triomf de la delegació egarenca va arribar de la mà de Ferran Siré en els 200 m papallona (2.03.28).

Al seu torn, David Benítez va assolir la medalla de plata en els 50 m braça (29.31) i el bronze en els 100 m braça (1.04.33). Així mateix, Jordi Pérez va obtenir la plata en els 200 m braça (2.24.58). Completen la collita de podis els bronzes d’Izan Cubillas en els 200 m esquena masculins (2.06.96), de Cristina Garcia Kirichenko en els 200 m esquena femenins (2.15.48), d’Aida López en els 200 m papallona (2.18.81) i de Marcos Rodríguez en els 800 m lliures (8.14.74).

 

Divuit places de finalista A

 

Al marge de les medalles, cal destacar que el CN Terrassa va totalitzar divuit places de finalista A, això és, entre els vuit millors. Izan Cubillas, Cristina Garcia Kirichenko i Guillem Lázaro en van acumular tres cadascun. Cubillas va ser quart en 50 m esquena (28.16), sisè en 100 m esquena (1.00.41) i vuitè en 200 m estils (2.14.84), mentre que la nedadora lleidatana va finalitzar cinquena en 100 m esquena (1.05.47) i vuitena en 50 m esquena (31.72) i 200 m lliures (2.07.40). Lázaro, per la seva banda, va ocupar el quart lloc en 200 m papallona (2.06.15) i el setè en 50 (26.11) i 100 m papallona (57.37). També va repetir plaça de privilegi Ferran Siré, cinquè en 100 m papallona (57.08) i vuitè en 200 m lliures (1.53.99). Tanquen la nòmina de finalistes A Melani Costa, quarta en 800 m lliures (9.02.13); Marcos Gil, cinquè en 200 m lliures (1.52.21); Marcos Rodríguez, setè en 400 m lliures (3.58.79); David Benítez, vuitè en 50 m papallona (26.53); Janna Blaya, vuitena en 200 m braça (2.48.33); el relleu 8×50 m lliures mixt, amb Basar Butun, Mireia Rizo, Pau Molina, Miguel Sánchez, Aroa Espinosa, Júlia Pàmies, Queralt Díaz i Biel Rodelas, que va ser quart amb 4.15.00; i el relleu 8×50 m estils mixt, format per Nil Sánchez, Laia Talavera, Daniel Zurera, Iris Ferrer, Gisela Guerrero, Joan Ruiz, Alba Reig i Alexander Hernández, que va acabar cinquè amb 4.43.55.

 

Els resultats dels nedadors del club van ser els següents:

 

100 lliures masculins    
14.-Marcos Gil 53.66  
Sèries: 53.88  
21.-David Benítez 53.96  
32.-Jordi Pérez 55.02  
40.-Albert Mataró 55.72  
100 lliures femenins    
3.-Melani Costa 57.92  
Sèries: 57.78  
19.-Claudia Reato 1.01.17  
28.-Judit Ibarra 1.02.17  
29.-Maria Buch 1.02.18  
38.-Queralt Velasco 1.03.40  
41.-Berta Martínez 1.03.58  
400 estils masculins    
13.-Gabriel Pastor 4.56.26  
21.-Gerard Velasco 5.11.28  
50 braça masculins    
2.-David Benítez 29.31  
Sèries: 29.02  
11.-Eduard Meléndez 31.90  
Sèries: 31.77  
50 braça femenins    
Claudia Reato    
Sèries: 35.51  
14.-Jana Yao Sabrià 37.01  
Sèries: 36.95  
50 esquena masculins    
4.-Izan Cubillas 28.16  
Sèries: 28.25  
50 esquena femenins    
8.-Cristina Garcia Kirichenko 31.72  
Sèries: 30.89  
Berta Martínez    
Sèries: 32.40  
50 papallona masculins    
7.-Guillem Lázaro 26.11  
Sèries: 25.95  
8.-David Benítez 26.53  
Sèries: 25.68  
50 papallona femenins    
42.-Judit Ibarra 32.13  
400 lliures masculins    
1.-Miguel Durán 3.51.86 Rècord Circuit Català Trofeus
Sèries: 3.55.03  
7.-Marcos Rodríguez 3.58.79  
Sèries: 3.59.96  
9.-Ferran Siré 3.59.27  
Sèries: 4.02.12  
11.-Marcos Gil 4.03.25  
Sèries: 4.05.02  
28.-Albert Mataró 4.25.78  
400 lliures femenins    
3.-Melani Costa 4.19.03  
Sèries: 4.20.16  
11.-Aida López 4.25.53  
Sèries: 4.27.77  
18.-Queralt Velasco 4.36.05  
200 braça masculins    
2.-Jordi Pérez 2.24.58  
Sèries: 2.26.46  
10.-Eduard Meléndez 2.38.87  
200 braça femenins    
8.-Janna Blaya 2.48.33  
Sèries: 2.47.06  
200 esquena masculins    
3.-Izan Cubillas 2.06.96  
Sèries: 2.07.26  
14.-Gabriel Pastor 2.17.45  
Sèries: 2.17.63  
28.-Joel Álvaro 2.29.74  
200 esquena femenins    
3.-Cristina Garcia Kirichenko 2.15.48  
Sèries: 2.16.41  
Berta Martínez    
Sèries: 2.31.96  
200 papallona masculins    
1.-Ferran Siré 2.03.28  
Sèries: 2.06.91  
4.-Guillem Lázaro 2.06.15  
Sèries: 2.06.26  
18.-Gerard Velasco 2.25.42  
200 papallona femenins    
3.-Aida López 2.18.81  
Sèries: 2.21.01  
14.-Janna Blaya 2.33.73  
Sèries: 2.33.05  
200 lliures femenins    
1.-Melani Costa 2.03.08  
Sèries: 2.03.99  
8.-Cristina Garcia Kirichenko 2.07.40  
Sèries: 2.07.59  
23.-Aida López 2.12.14  
25.-Queralt Velasco 2.12.27  
30.-Janna Blaya 2.14.78  
43.-Judit Ibarra 2.18.17  
200 lliures masculins    
2.-Miguel Durán 1.50.73  
Sèries: 1.53.54  
5.-Marcos Gil 1.52.21  
Sèries: 1.54.59  
8.-Ferran Siré 1.53.99  
Sèries: 1.54.77  
13.-Jordi Pérez 1.58.00  
Sèries: 1.58.49  
33.-Albert Mataró 2.04.12  
100 braça femenins    
10.-Claudia Reato 1.18.51  
Sèries: 1.19.04  
14.-Jana Yao Sabrià 1.20.80  
Sèries: 1.20.09  
100 braça masculins    
3.-David Benítez 1.04.33  
Sèries: 1.04.25  
11.-Eduard Meléndez 1.10.62  
Sèries: 1.10.93  
100 esquena femenins    
5.-Cristina Garcia Kirichenko 1.05.47  
Sèries: 1.05.57  
12.-Berta Martínez 1.09.62  
Sèries: 1.08.85  
100 esquena masculins    
6.-Izan Cubillas 1.00.41  
Sèries: 1.00.15  
19.-Joel Álvaro 1.03.71  
100 papallona femenins    
17.-Aida López 1.07.24  
100 papallona masculins    
5.-Ferran Siré 57.05  
Sèries: 57.54  
7.-Guillem Lázaro 57.37  
Sèries: 57.08  
15.-Jordi Pérez 59.85  
Sèries: 58.98  
16.-David Benítez 1.03.68  
Sèries: 57.69  
28.-Víctor de Pablo 1.02.00  
29.-Gerard Velasco 1.02.53  
800 lliures femenins    
4.-Melani Costa 9.02.13  
12.-Queralt Velasco 9.29.68  
800 lliures masculins    
3.-Marcos Rodríguez 8.14.74  
50 lliures femenins    
10.-Claudia Reato 27.86  
Sèries: 27.97  
26.-Berta Martínez 29.03  
37.-Judit Ibarra 29.61  
200 estils femenins    
18.-Janna Blaya 2.32.12  
21.-Berta Martínez 2.34.45  
200 estils masculins    
8.-Izan Cubillas 2.14.84  
Sèries: 2.09.37  
12.-Marcos Gil 2.13.44  
Sèries: 2.13.86  
19.-Guillem Lázaro 2.16.32  
29.-Eduard Meléndez 2.20.79  
35.-Albert Mataró 2.24.02  
36.-Víctor de Pablo 2.24.21  
8×50 m lliures mixt    

4.-CN Terrassa

(B. Butun, M. Rizo, P. Molina, M. Sánchez, A. Espinosa, J. Pàmies, Q. Díaz i E. Rodelas)

4.15.00  
8×50 m estils mixt    

5.-CN Terrassa

(N. Sánchez, L. Talavera, D. Zurera, I. Ferrer, G. Guerrero, J. Ruiz, A. Reig i A. Hernández)

4.43.55  

 

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.

Aquest lloc web utilitza galetes perquè vostè tingui la millor experiència d'usuari. Si continua navegant està donant el ser consentiment per a l'acceptació de les esmentades galetes i l'acceptació de la nostra política de cookies, cliqui l'enllaç per més informació. ACEPTAR

Aviso de cookies