Tretze medalles en el Trofeu Ciutat de Mataró – Memorial Josep Mons de natació
El Club Natació Terrassa va obtenir tretze medalles (dues d’or, set de plata i quatre de bronze) en el 29è Trofeu Ciutat de Mataró – Memorial Josep Mons, setena i última prova del XXII Circuit Català de Trofeus de Natació-Gran Premi Diputació de Barcelona, que va desenvolupar-se a la capital del Maresme entre dijous i ahir diumenge. La competició va disputar-se en paral·lel al Campionat de Catalunya Júnior Open d’Estiu.
Miguel Durán va brillar en doblar triomf. Va imposar-se en els 200 (1.50.29) i els 400 m lliures (3.52.74). Tres nedadors més van repetir presència al podi. Adrián Santos va penjar-se la plata en 50 (26.32) i 100 m esquena (57.99); Jordi Pérez va assolir la plata en 200 m braça (2.20.67) i el bronze en 200 m estils (2.07.49); i Ferran Siré va fer-se amb la plata en 200 m papallona (2.03.54) i el bronze en 400 m lliures (3.59.12). Completen la nòmina de podis les plates de Cristina Garcia Kirichenko en 200 m esquena (2.18.69), de Víctor de Pablo en 100 m braça (1.04.97) i de Mario Mollà en 50 m papallona (24.44); i els bronzes d’Aida López en 200 m papallona femenins (2.17.93) i de Guillem Lázaro en 200 m papallona masculins (2.04.52).
Vint places de finalista A
Al marge dels podis, cal destacar que el CN Terrassa va totalitzar vint places de finalista A, això és, entre els deu millors. Mario Mollà en va sumar quatre en acabar quart en 50 (23.23) i 100 m lliures (51.21), novè en 100 m papallona (58.68) i desè en 200 m lliures (1.55.32). Al seu torn, Víctor de Pablo i Andrea Feng Prades en van aconseguir tres cadascun. De Pablo va ser quart en 200 m braça (2.22.10), vuitè en 200 m estils (2.10.94) i novè en 400 m estils (4.42.81), mentre que Prades va ocupar el quart lloc en 50 m esquena (30.84) i en 200 m estils (2.22.75) i el setè en 50 m lliures (27.33).
Així mateix, Marcos Gil va classificar-se quart en 400 m lliures (4.00.19) i cinquè en 200 m lliures (1.53.58), Adrián Santos va finalitzar cinquè en 200 m esquena (2.08.44) i novè en 50 m lliures (23.94) i Cristina Garcia Kirichenko va assolir la setena posició en 100 m esquena (1.06.73) i la desena en 50 m esquena (31.64). Tanquen la nòmina de finalistes A Jordi Pérez, quart en 100 m braça (1.05.27); Enrique Prats, cinquè en 100 m braça (1.05.38); Ferran Siré, sisè en 200 m lliures (1.53.61); i Berta Martínez, novena en 100 m esquena (1.08.27).
Els resultats dels nedadors del club van ser els següents:
200 braça femenins | ||
19.-Janna Blaya | 2.48.60 | |
200 braça masculins | ||
2.-Jordi Pérez | 2.20.67 | |
Sèries: | 2.23.83 | |
4.-Víctor de Pablo | 2.22.10 | |
Sèries: | 2.21.87 | |
19.-Guillem Pérez | 2.33.39 | |
Sèries: | 2.34.87 | |
21.-Enrique Prats | 2.33.04 | |
50 lliures femenins | ||
7.-Andrea Feng Prades | 27.33 | |
Sèries: | 27.69 | |
39.-Berta Martínez | 28.68 | |
50 lliures masculins | ||
4.-Mario Mollà | 23.23 | |
Sèries: | 23.77 | |
9.-Adrián Santos | 23.94 | |
Sèries: | 23.77 | |
12.-Albert Mataró | 24.26 | |
18.-Adrià Roy | 25.13 | |
Sèries: | 25.08 | |
25.-David Benítez | 24.96 | |
50 esquena femenins | ||
4.-Andrea Feng Prades | 30.84 | |
Sèries: | 31.45 | |
10.-Cristina Garcia Kirichenko | 31.64 | |
Sèries: | 31.92 | |
13.-Berta Martínez | 31.94 | |
Sèries: | 32.41 | |
50 esquena masculins | ||
2.-Adrián Santos | 26.32 | |
Sèries: | 27.15 | |
11.-Mario Mollà | 28.17 | |
Sèries: | 28.25 | |
24.-Guillem Lázaro | 29.41 | |
29.-Adrià Roy | 29.97 | |
1500 lliures masculins | ||
14.-Josep Bote | 17.09.33 | |
200 lliures femenins | ||
13.-Maria Buch | 2.08.76 | |
Sèries: | 2.09.97 | |
33.-Aida López | 2.13.53 | |
200 lliures masculins | ||
1.-Miguel Durán | 1.50.29 | |
Sèries: | 1.52.58 | |
5.-Marcos Gil | 1.53.58 | |
Sèries: | 1.54.58 | |
6.-Ferran Siré | 1.53.61 | |
Sèries: | 1.54.11 | |
10.-Mario Mollà | 1.55.32 | |
Sèries: | 1.53.73 | |
17.-Albert Mataró | 1.56.82 | |
26.-Guillem Lázaro | 1.58.38 | |
200 esquena femenins | ||
2.-Cristina Garcia Kirichenko | 2.18.69 | |
Sèries: | 2.20.19 | |
16.-Berta Martínez | 2.30.63 | |
200 esquena masculins | ||
5.-Adrián Santos | 2.08.44 | |
Sèries: | 2.07.48 | |
19.-Josep Bote | 2.20.01 | |
Sèries: | 2.20.43 | |
38.-Adrià Roy | 2.28.05 | |
100 braça masculins | ||
2.-Víctor de Pablo | 1.04.97 | |
Sèries: | 1.05.19 | |
4.-Jordi Pérez | 1.05.27 | |
Sèries: | 1.05.24 | |
5.-Enrique Prats | 1.05.38 | |
Sèries: | 1.05.81 | |
22.-David Benítez | 1.09.13 | |
36.-Guillem Pérez | 1.12.18 | |
400 estils femenins | ||
12.-Janna Blaya | 5.18.84 | |
400 estils masculins | ||
9.-Víctor de Pablo | 4.42.81 | |
11.-Guillem Lázaro | 4.43.94 | |
15.-Guillem Pérez | 4.46.14 | |
100 esquena femenins | ||
7.-Cristina Garcia Kirichenko | 1.06.73 | |
Sèries: | 1.07.35 | |
9.-Berta Martínez | 1.08.27 | |
Sèries: | 1.07.97 | |
100 esquena masculins | ||
2.-Adrián Santos | 57.99 | |
Sèries: | 58.72 | |
200 estils femenins | ||
4.-Andrea Feng Prades | 2.22.75 | |
Sèries: | 2.22.34 | |
14.-Cristina Garcia Kirichenko | 2.28.75 | |
23.-Berta Martínez | 2.33.13 | |
200 estils masculins | ||
3.-Jordi Pérez | 2.07.49 | |
Sèries: | 2.09.07 | |
8.-Víctor de Pablo | 2.10.94 | |
Sèries: | 2.11.29 | |
Mario Mollà | Desq. | |
Sèries: | 2.09.35 | |
13.-Adrián Santos | 2.13.38 | |
15.-Guillem Pérez | 2.14.46 | |
Sèries: | 2.14.20 | |
19.-Guillem Lázaro | 2.15.00 | |
39.-Adrià Roy | 2.20.02 | |
50.-Josep Bote | 2.21.33 | |
100 papallona femenins | ||
18.-Maria Buch | 1.05.80 | |
22.-Aida López | 1.07.13 | |
100 papallona masculins | ||
9.-Mario Mollà | 58.68 | |
Sèries: | 56.19 | |
12.-Guillem Lázaro | 57.59 | |
15.-Adrià Roy | 58.48 | |
Sèries: | 1.00.15 | |
25.-Albert Mataró | 58.89 | |
36.-Víctor de Pablo | 1.00.49 | |
400 lliures femenins | ||
11.-Aida López | 4.32.10 | |
400 lliures masculins | ||
1.-Miguel Durán | 3.52.74 | |
3.-Ferran Siré | 3.59.12 | |
4.-Marcos Gil | 4.00.19 | |
40.-Josep Bote | 4.25.11 | |
100 lliures femenins | ||
13.-Maria Buch | 1.00.35 | |
100 lliures masculins | ||
4.-Mario Mollà | 51.21 | |
Sèries: | 51.81 | |
11.-Adrián Santos | 53.11 | |
13.-Albert Mataró | 53.21 | |
18.-Adrià Roy | 54.74 | |
Sèries: | 54.41 | |
20.-Marcos Gil | 53.47 | |
33.-Jordi Pérez | 54.33 | |
45.-Guillem Pérez | 55.16 | |
200 papallona femenins | ||
3.-Aida López | 2.17.93 | |
Sèries: | 2.21.08 | |
15.-Janna Blaya | 2.33.16 | |
200 papallona masculins | ||
2.-Ferran Siré | 2.03.54 | |
Sèries: | 2.06.08 | |
3.-Guillem Lázaro | 2.04.52 | |
Sèries: | 2.05.57 | |
17.-Víctor de Pablo | 2.15.05 | |
800 lliures masculins | ||
17.-Josep Bote | 9.01.73 | |
50 braça masculins | ||
12.-Enrique Prats | 30.20 | |
Sèries: | 30.11 | |
13.-Jordi Pérez | 30.38 | |
Sèries: | 30.64 | |
16.-Víctor de Pablo | 30.58 | |
Sèries: | 30.61 | |
50 papallona femenins | ||
21.-Maria Buch | 29.51 | |
50 papallona masculins | ||
2.-Mario Mollà | 24.44 | |
Sèries: | 24.97 | |
13.-Adrián Santos | 25.69 | |
Sèries: | 25.92 | |
14.-Guillem Lázaro | 25.93 | |
Sèries: | 26.06 | |
24.-Adrià Roy | 26.60 |