Quatre podis a Sabadell

Quatre medalles en el Trofeu CN Sabadell de natació

David Benítez guanya els 50 m braça

Plates per a Ferran Siré en 200 m papallona i Cristina Garcia Kirichenko en 200 m esquena

Bronze per a Melani Costa en 200 m lliures

 

El Club Natació Terrassa va aconseguir quatre medalles (una d’or, dues de plata i una de bronze) en el Trofeu CN Sabadell – Memorial Paulus Wildeboer, quarta prova del XX Circuit Català de Trofeus de Natació-Gran Premi Diputació de Barcelona, que va desenvolupar-se entre divendres i ahir diumenge a les instal·lacions de Can Llong del CN Sabadell.

David Benítez va aconseguir l’únic triomf de l’equip local en imposar-se en els 50 m braça amb un registre de 28.93. Al seu torn, Ferran Siré va penjar-se la medalla de plata en 200 m papallona amb un temps de 2.02.87, mateix èxit que va assolir Cristina Garcia Kirichenko en 200 m esquena (2.15.56). El darrer podi del club va arribar de la mà de Melani Costa, que va aconseguir el bronze en 200 m lliures (2.03.13).

 

Vint-i-una places de finalista A

 

Al marge de les medalles, cal destacar que el CN Terrassa va totalitzar vint-i-una places de finalista A, això és, entre els deu millors. Izan Cubillas en va acumular tres en finalitzar quart en 200 m estils (2.07.37), vuitè en 200 m lliures (1.56.07) i novè en 50 m esquena (28.27). Set nedadors van doblar posició de privilegi. Evelyne Álvarez va ser cinquena en 200 m braça (2.35.02) i novena en 50 m braça (33.85); David Benítez va classificar-se quart en 200 m braça (2.24.21) i cinquè en 50 m papallona (25.23); Melani Costa va assolir la sisena plaça en 400 m lliures (4.23.47) i la desena en 200 m esquena (2.28.57); Guillem Lázaro va acabar sisè en 100 m papallona (57.25) i setè en 200 m papallona (2.07.59); Berta Martínez va ocupar el vuitè lloc en 100 (1.06.87) i 200 m esquena (2.25.42); Pau Curtu va obtenir la cinquena plaça en 200 m esquena (2.07.61) i la desena en 200 m lliures (1.58.72); i Víctor de Pablo va ser sisè en 200 m braça (2.27.42) i setè en 100 m braça (1.08.30).

Completen la llista de finalistes A Cristina Garcia Kirichenko, quarta en 100 m esquena (1.04.36); Jordi Pérez, vuitè en 200 m braça (2.29.53); Ferran Siré, vuitè en 100 m papallona (57.46); i Aida López, novena en 400 m lliures (4.25.15).

 

Els resultats dels nedadors del club van ser els següents:

 

50 esquena femenins
11.-Cristina Garcia Kirichenko 31.14
13.-Berta Martínez 31.42
40.-Júlia Pérez 34.05
47.-Georgina Biosca 34.89
50 esquena masculins
9.-Izan Cubillas 28.27
Sèries: 27.93
24.-Pau Curtu 29.53
50 braça femenins
9.-Evelyne Álvarez 33.85
Sèries: 34.15
32.-Jana Yao Sabrià 37.26
50 braça masculins
1.-David Benítez 28.93
Sèries: 29.31
28.-Víctor de Pablo 32.63
50 lliures femenins
26.-Maria Buch 28.58
43.-Judit Molina 29.51
50 lliures masculins
13.-Izan Cubillas 24.66
39.-Pau Curtu 25.71
50 papallona femenins
19.-Maria Buch 29.92
26.-Aida López 30.38
29.-Cristina Garcia Kirichenko 30.51
42.-Judit Molina 32.13
44.-Beatriz Bosch 32.23
50 papallona masculins
5.-David Benítez 25.23
Sèries: 25.84
13.-Guillem Lázaro 26.07
16.-Ferran Siré 26.59
1500 lliures femenins
17.-Ivet Quintana 19.06.20
1500 lliures masculins
15.-David Bosch 17.25.76
400 lliures femenins
6.-Melani Costa 4.23.47
Sèries: 4.19.28
9.-Aida López 4.25.15
Sèries: 4.25.62
26.-Judit Molina 4.44.15
400 lliures masculins
22.-Guillem Lázaro 4.15.99
200 papallona femenins
Carla Campo
Sèries: 2.20.13
16.-Beatriz Bosch 2.31.33
Sèries: 2.33.39
17.-Laia Redondo 2.32.38
Sèries: 2.30.11
200 papallona masculins
2.-Ferran Siré 2.02.87
Sèries: 2.05.88
7.-Guillem Lázaro 2.07.59
Sèries: 2.08.52
25.-Gerard Velasco 2.25.76
200 estils masculins
4.-Izan Cubillas 2.07.37
Sèries: 2.09.19
15.-Gabriel Pastor 2.16.76
Sèries: 2.14.93
200 esquena femenins
2.-Cristina Garcia Kirichenko 2.15.56
Sèries: 2.17.30
8.-Berta Martínez 2.25.42
Sèries: 2.26.45
10.-Melani Costa 2.28.57
Sèries: 2.22.63
200 esquena masculins
5.-Pau Curtu 2.07.61
Sèries: 2.08.59
200 braça femenins
5.-Evelyne Álvarez 2.35.02
Sèries: 2.38.73
20.-Jana Yao Sabrià 2.53.95
Sèries: 2.53.81
200 braça masculins
4.-David Benítez 2.24.21
Sèries: 2.26.54
6.-Víctor de Pablo 2.27.42
Sèries: 2.29.29
8.-Jordi Pérez 2.29.53
Sèries: 2.28.21
18.-Gabriel Pastor 2.40.13
Sèries: 2.39.80
100 lliures femenins
18.-Maria Buch 59.96
Sèries: 1.00.46
20.-Aida López 1.00.57
Sèries: 1.00.71
41.-Cristina Garcia Kirichenko 1.02.41
100 lliures masculins
12.-Izan Cubillas 53.10
Sèries: 53.10
31.-Jordi Pérez 55.15
45.-Ferran Siré 55.94
800 lliures masculins
11.-David Bosch 9.01.56
Sèries: 1.11.90
100 papallona masculins
6.-Guillem Lázaro 57.25
Sèries: 57.25
8.-Ferran Siré 57.46
Sèries: 57.72
100 papallona femenins
13.-Aida López 1.04.74
Sèries: 1.05.43
24.-Maria Buch 1.06.32
37.-Beatriz Bosch 1.09.84
37.-Laia Redondo 1.09.84
43.-Judit Molina 1.10.56
49.-Carla Michavila 1.11.43
100 esquena masculins
27.-Gabriel Pastor 1.06.59
100 esquena femenins
4.-Cristina Garcia Kirichenko 1.04.36
Sèries: 1.04.17
8.-Berta Martínez 1.06.87
Sèries: 1.07.01
26.-Júlia Pérez 1.12.14
32.-Georgina Biosca 1.14.11
34.-Carla Michavila 1.15.23
100 braça masculins
David Benítez Desq.
Sèries: 1.06.70
7.-Víctor de Pablo 1.08.30
Sèries: 1.08.92
100 braça femenins
20.-Jana Yao Sabrià 1.20.32
Sèries: 1.19.31
200 lliures masculins
8.-Izan Cubillas 1.56.07
Sèries: 1.53.42
10.-Pau Curtu 1.58.72
Sèries: 1.56.54
12.-Ferran Siré 1.55.95
Sèries: 1.58.23
34.-Gabriel Pastor 2.06.29
200 lliures femenins
3.-Melani Costa 2.03.13
Sèries: 2.04.35
16.-Aida López 2.08.27
Sèries: 2.08.90
400 estils masculins
11.-Guillem Lázaro 4.48.23
26.-Gerard Velasco 5.11.45

 

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.

Aquest lloc web utilitza galetes perquè vostè tingui la millor experiència d'usuari. Si continua navegant està donant el ser consentiment per a l'acceptació de les esmentades galetes i l'acceptació de la nostra política de cookies, cliqui l'enllaç per més informació. ACEPTAR

Aviso de cookies