Dotze medalles a Manresa

Dotze medalles per al CN Terrassa en el Trofeu Fèlix Serra Santamans de natació

 

 

El Club Natació Terrassa va assolir dotze medalles (quatre d’or, cinc de plata i tres de bronze) en el Trofeu Fèlix Serra Santamans, primera prova del XXI Circuit Català de Trofeus de Natació-Gran Premi Diputació de Barcelona, que va desenvolupar-se diumenge a les instal·lacions del CN Minorisa de Manresa.

Els nedadors locals van sumar un total de quatre victòries. Izan Cubillas va guanyar els 200 m lliures (1.48.48), mentre que David Benítez va ser el millor en els 50 m braça (27.92). Al seu torn, Aida López va vèncer els 200 m papallona (2.15.83) i Cristina Garcia Kirichenko va adjudicar-se els 200 m esquena (2.10.68).

Tant Cubillas com Benítez van repetir presència al podi. El manresà va penjar-se la plata en 50 (26.55) i 200 m esquena (1.59.90), i l’egarenc va aconseguir la plata en els 100 m braça (1.01.21) i el bronze en els 100 m estils (57.58). Completen la collita de podis les plates de Pau Curtu en 400 m lliures (3.57.57) i de Janna Blaya en 400 m estils (5.02.38) i els bronzes d’Adrián Santos en 50 m esquena (26.67) i de Jordi Pérez en 200 m estils (2.04.61).

 

Disset places de finalista A

 

Al marge de les medalles, cal destacar que el CN Terrassa va totalitzar disset places de finalista A, això és, entre els vuit millors. Enrique Prats en va acumular tres en acabar quart en 100 m braça (1.03.79) i sisè en 50 m braça (29.79) i en 200 m braça (2.22.48). També va repetir plaça de privilegi Cristina Garcia Kirichenko, setena en 100 m estils (1.07.02) i vuitena en 50 m esquena (30.38); Guillem Lázaro, sisè en 200 m papallona (2.04.08) i en 200 m estils (2.11.04); Pau Curtu, cinquè en 200 m esquena (2.02.33) i setè en 100 m esquena (58.40); i Adrián Santos, quart en 100 m esquena (56.42) i sisè en 200 m esquena (2.04.77). Tanquen la nòmina de finalistes A Jordi Pérez, quart en 100 m estils (57.60); Claudia Reato, cinquena en 50 m lliures (27.21); Ferran Siré, sisè en 400 m estils (4.38.46); Izan Cubillas, sisè en 100 m esquena (56.96); Maria Buch, vuitena en 50 m papallona (29.26); i Laia Redondo, vuitena en 200 m papallona (2.29.99).

Els resultats dels nedadors del club van ser els següents:

 

50 papallona femenins    
8.-Maria Buch 29.26  
50 papallona masculins    
16.-Ferran Siré 26.40  
50 esquena femenins    
8.-Cristina Garcia Kirichenko 30.38  
11.-Berta Martínez 31.08  
50 esquena masculins    
2.-Izan Cubillas 26.55  
3.-Adrián Santos 26.67  
50 braça femenins    
27.-Janna Blaya 36.46  
28.-Claudia Reato 26.77  
35.-Jana Yao Sabrià 37.73  
50 braça masculins    
1.-David Benítez 27.92  
6.-Enrique Prats 29.79  
14.-Eric Rodelas 31.09  
17.-Eduard Meléndez 31.40  
25.-Víctor de Pablo 31.90  
400 lliures femenins    
12.-Queralt Velasco 4.33.22  
400 lliures masculins    
2.-Pau Curtu 3.57.57  
19.-Albert Mataró 4.17.36  
23.-Martí Mussons 4.31.77  
200 papallona femenins    
1.-Aida López 2.15.83  
8.-Laia Redondo 2.29.99  
200 papallona masculins    
6.-Guillem Lázaro 2.04.08  
18.-Joel Álvaro 2.19.19  
23.-Gerard Velasco 2.23.59  
200 estils femenins    
16.-Berta Martínez 2.28.59  
200 estils masculins    
3.-Jordi Pérez 2.04.61  
6.-Guillem Lázaro 2.11.04  
9.-Gabriel Pastor 2.14.57  
16.-Albert Mataró 2.19.54  
200 esquena femenins    
1.-Cristina Garcia Kirichenko 2.10.68  
200 esquena masculins    
2.-Izan Cubillas 1.59.90  
5.-Pau Curtu 2.02.33  
6.-Adrián Santos 2.04.77  
17.-Gabriel Pastor 2.15.46  
22.-Joel Álvaro 2.21.00  
200 braça femenins    
9.-Janna Blaya 2.45.86  
13.-Jana Yao Sabrià 2.51.16  
200 braça masculins    
6.-Enrique Prats 2.22.48  
9.-Eric Rodelas 2.25.10  
15.-Víctor de Pablo 2.28.47  
17.-Eduard Meléndez 2.33.37  
100 lliures femenins    
22.-Claudia Reato 1.00.34  
23.-Maria Buch 1.00.38  
26.-Aida López 1.00.58  
100 lliures masculins    
11.-Izan Cubillas 51.50  
16.-Marcos Gil 51.89  
21.-Jordi Pérez 52.80  
22.-Ferran Siré 52.84  
200 lliures femenins    
17.-Aida López 2.07.68  
27.-Queralt Velasco 2.12.20  
200 lliures masculins    
1.-Izan Cubillas 1.48.48  
9.-Marcos Gil 1.52.23  
14.-Pau Curtu 1.53.42  
23.-Guillem Lázaro 1.55.74  
400 estils femenins    
2.-Janna Blaya 5.02.38  
11.-Laia Redondo 5.31.54  
400 estils masculins    
6.-Ferran Siré 4.38.46  
11.-Gerard Velasco 4.47.77  
13.-Eduard Meléndez 4.49.90  
15.-Albert Mataró 4.53.29  
18.-Joel Álvaro 4.55.03  
22.-David Bosch 5.11.48  
100 papallona femenins    
9.-Cristina Garcia Kirichenko 1.03.96  
13.-Aida López 1.05.37  
16.-Maria Buch 1.06.15  
31.-Laia Redondo 1.10.11  
100 papallona masculins    
17.-Marcos Gil 59.02  
31.-Gerard Velasco 1.02.65  
33.-Joel Álvaro 1.03.56  
100 esquena femenins    
11.-Berta Martínez 1.05.99  
100 esquena masculins    
4.-Adrián Santos 56.42  
6.-Izan Cubillas 56.96  
7.-Pau Curtu 58.40  
13.-Guillem Lázaro 1.00.78  
100 braça femenins    
23.-Janna Blaya 1.18.91  
100 braça masculins    
2.-David Benítez 1.01.21  
4.-Enrique Prats 1.03.79  
9.-Eric Rodelas 1.06.23  
15.-Eduard Meléndez 1.07.88  
19.-Víctor de Pablo 1.08.71  
50 lliures femenins    
5.-Claudia Reato 27.21  
12.-Berta Martínez 28.14  
13.-Maria Buch 28.15  
50 lliures masculins    
16.-Jordi Pérez 24.42  
800 lliures femenins    
14.-Queralt Velasco 9.27.03  
100 estils femenins    
7.-Cristina Garcia Kirichenko 1.07.02  
100 estils masculins    
3.-David Benítez 57.58  
4.-Jordi Pérez 57.60  
12.-Enrique Prats 1.00.58  
21.-Gabriel Pastor 1.03.92  
23.-Víctor de Pablo 1.04.37  
25.-Eric Rodelas 1.04.44  
27.-Martí Mussons 1.04.68  
28.-Gerard Velasco 1.05.24  
29.-Joel Álvaro 1.05.80  

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.

Aquest lloc web utilitza galetes perquè vostè tingui la millor experiència d'usuari. Si continua navegant està donant el ser consentiment per a l'acceptació de les esmentades galetes i l'acceptació de la nostra política de cookies, cliqui l'enllaç per més informació. ACEPTAR

Aviso de cookies