Balanç de 4 medalles

El CN Terrassa obté quatre medalles en el Campionat d’Espanya Absolut d’Hivern de natació

 

El CN Terrassa va aconseguir quatre medalles (una d’or, dues de plata i una de bronze) en el Campionat d’Espanya Astralpool – LXIII Campionat d’Espanya Absolut d’Hivern en piscina de 25 metres que va celebrar-se entre dijous i diumenge a les instal·lacions del CN Santa Olaya de Gijón. A nivell col·lectiu, cal destacar que l’equip masculí, amb 410 punts, va ocupar una meritòria sisena posició en la classificació per clubs, mentre que l’equip femení va ser novè amb 219,50 punts.

L’únic títol de la delegació local va arribar de la mà de Miguel Durán, que va vèncer la final dels 400 m lliures masculins amb un registre de 3.44.16. El nedador extremeny va sumar un segon podi en penjar-se la medalla de plata en els 1500 m lliures masculins amb un crono de 14.43.92. L’altra medalla en una prova individual va correspondre a David Benítez, plata en els 50 m braça masculins amb una marca de 27.15.

Els relleus van proporcionar el darrer podi de la representació egarenca. El quartet de 4×200 m lliures femenins, amb Melani Costa, Cristina Garcia Kirichenko, Aida López i Nerea Ibáñez, va assolir la medalla de bronze amb un temps de 8.03.77.

 

Disset finalistes A

 

Al marge dels podis, cal ressaltar que el club va acumular disset places de finalista A, és a dir, entre els vuit millors. Nerea Ibáñez, Melani Costa, David Benítez i Izan Cubillas en van obtenir dues cadascú. La manxega va ser cinquena en 200 (1.59.85) i 400 m lliures (4.10.98), just per davant de la nedadora balear, que va ser sisena en les mateixes proves amb uns temps respectius de 1.59.97 i 4.12.15. L’egarenc, al seu torn, va classificar-se quart en 100 m braça (1.00.10) i setè en 200 m braça (2.15.35). Cubillas també va repetir plaça de privilegi en acabar sisè en 200 m esquena (1.59.66) i setè en 200 m estils (2.02.96).

Així mateix, Miguel Durán va ser cinquè en 200 m lliures (1.46.75), mateix lloc que va ocupar Ferran Siré en els 200 m papallona (1.58.85). Completen la nòmina de finalistes A en proves individuals Mario Molla, sisè en 50 m papallona (24.20); Marcos Rodríguez, setè en 1500 m lliures (15.08.77); Cristina Garcia Kirichenko, setena en 200 m esquena femenins (2.12.95); i Pau Curtu, vuitè en 200 m esquena masculins (2.00.00).

Els relleus van proporcionar les altres tres places de finalista A. Cubillas, Siré, Marcos Gil i Durán van ser quarts en el 4×200 m lliures masculins (7.15.24); Costa, Garcia Kirichenko, López i Ibáñez van acabar sisenes en el 4×100 m lliures femenins (3.48.87); i Cubillas, Benítez, Molla i Durán van classificar-se vuitens en el 4×100 m estils masculins (3.41.76).

Els resultats dels nedadors del club van ser els següents:

 

 

400 lliures femenins    
5.-Nerea Ibáñez 4.10.98  
Sèries: 4.13.94  
6.-Melani Costa 4.12.15  
Sèries: 4.13.00  
24.-Aida López 4.23.13  
100 estils masculins    
18.-Jordi Pérez 56.85  
19.-Izan Cubillas 56.98  
20.-Mario Molla 57.05  
50 braça masculins    
2.-David Benítez 27.15  
Sèries: 27.41  
41.-Eric Rodelas 30.34  
100 papallona masculins    
18.-Mario Molla 54.97  
28.-Ferran Siré 56.04  
34.-Guillem Lázaro 56.34  
100 papallona femenins    
52.-Aida López 1.06.68  
4×50 estils masculins    

9.-CN Terrassa

(I. Cubillas, D. Benítez, M. Molla i M. Durán)

1.41.17  
1500 lliures masculins    
2.-Miguel Durán 14.43.92  
7.-Marcos Rodríguez 15.08.77  
15.-Marcos Gil 15.33.91  
16.-Pau Curtu 15.38.79  
4×200 lliures masculins    

4.-CN Terrassa

(I. Cubillas, F. Siré, M. Gil i M. Durán)

7.15.24  
100 lliures femenins    
Melani Costa Baixa  
Sèries: 56.64  
18.-Nerea Ibáñez 57.03  
55.-Claudia Reato 58.77  
100 lliures masculins    
37.-Miguel Durán 50.96  
38.-Mario Molla 51.06  
57.-Marcos Gil 51.86  
400 estils femenins    
21.-Janna Blaya 5.01.56  
400 estils masculins    
18.-Pau Curtu 4.26.14  
21.-Ferran Siré 4.27.21  
30.-Guillem Lázaro 4.29.97  
38.-Izan Cubillas 4.34.01  
50 esquena femenins    
29.-Cristina Garcia Kirichenko 29.96  
39.-Berta Martínez 30.40  
200 braça masculins    
7.-David Benítez 2.15.35  
Sèries: 2.14.54  
14.-Jordi Pérez 2.17.51  
Sèries: 2.16.67  
23.-Eric Rodelas 2.20.40  
25.-Víctor de Pablo 2.20.51  
4×50 lliures femenins    

10.-CN Terrassa

(N. Ibáñez, M. Costa, C. Reato i C. Garcia Kirichenko)

1.46.67  
4×50 lliures masculins    

9.-CN Terrassa

(M. Molla, M. Durán, D. Benítez i I. Cubillas)

1.31.51  
4×200 lliures femenins    

3.-CN Terrassa

(M. Costa, C. Garcia Kirichenko, A. López i N. Ibáñez)

8.03.77  
200 lliures masculins    
5.-Miguel Durán 1.46.75  
Sèries: 1.48.19  
18.-Ferran Siré 1.49.54  
20.-Marcos Gil 1.49.99  
33.-Mario Molla 1.51.30  
200 lliures femenins    
5.-Nerea Ibáñez 1.59.85  
Sèries: 2.00.26  
6.-Melani Costa 1.59.97  
Sèries: 1.59.81  
19.-Cristina Garcia Kirichenko 2.03.01  
30.-Aida López 2.05.47  
100 braça masculins    
4.-David Benítez 1.00.10  
Sèries: 1.00.39  
14.-Jordi Pérez 1.02.98  
Sèries: 1.03.04  
36.-Eric Rodelas 1.05.22  
40.-Víctor de Pablo 1.05.41  
100 esquena femenins    
15.-Cristina Garcia Kirichenko 1.02.57  
Sèries: 1.02.88  
34.-Berta Martínez 1.04.33  
50 papallona masculins    
6.-Mario Molla 24.20  
Sèries: 24.23  
12.-David Benítez 24.71  
Sèries: 24.51  
36.-Guillem Lázaro 25.62  
200 estils masculins    
7.-Izan Cubillas 2.02.96  
Sèries: 2.01.93  
16.-Jordi Pérez 2.04.60  
Sèries: 2.03.39  
34.-Guillem Lázaro 2.07.64  
4×100 lliures masculins    

9.-CN Terrassa

(M. Molla, M. Durán, I. Cubillas i M. Gil)

3.21.55  
4×100 lliures femenins    

6.-CN Terrassa

(M. Costa, C. Garcia Kirichenko, A. López i N. Ibáñez)

3.48.87  
400 lliures masculins    
1.-Miguel Durán 3.44.16  
Sèries: 3.46.63  
10.-Marcos Rodríguez 3.50.75  
Sèries: 3.51.30  
11.-Marcos Gil 3.51.42  
Sèries: 3.52.06  
200 esquena femenins    
7.-Cristina Garcia Kirichenko 2.12.95  
Sèries: 2.12.36  
34.-Berta Martínez 2.20.27  
200 esquena masculins    
6.-Izan Cubillas 1.59.66  
Sèries: 1.59.87  
8.-Pau Curtu 2.00.00  
Sèries: 1.59.24  
50 lliures femenins    
18.-Nerea Ibáñez 26.57  
Desempat: 26.22  
36.-Claudia Reato 26.95  
50 lliures masculins    
23.-David Benítez 23.06  
24.-Mario Molla 23.11  
200 papallona femenins    
14.-Aida López 2.16.40  
Sèries: 2.18.32  
200 papallona masculins    
5.-Ferran Siré 1.58.85  
Sèries: 2.00.40  
12.-Guillem Lázaro 2.02.18  
Sèries: 2.01.61  
4×100 estils masculins    

8.-CN Terrassa

(I. Cubillas, D. Benítez, M. Molla i M. Durán)

3.41.76  
800 lliures femenins    
11.-Melani Costa 8.46.65  
18.-Janna Blaya 8.58.15  

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.

Aquest lloc web utilitza galetes perquè vostè tingui la millor experiència d'usuari. Si continua navegant està donant el ser consentiment per a l'acceptació de les esmentades galetes i l'acceptació de la nostra política de cookies, cliqui l'enllaç per més informació. ACEPTAR

Aviso de cookies