El Club Natació Terrassa aconsegueix deu medalles en el Trofeu CN Sabadell de Natació

Deu medalles en el Trofeu CN Sabadell de natació

Melani Costa guanya els 400 m lliures i es penja la plata en 200 m lliures. Plates també per a Albert Puig en 50 m esquena i 200 m estils i per a Carla Campo en 200 m papallona

El Club Natació Terrassa va aconseguir deu medalles (una d’or, quatre de plata i cinc de bronze) en el Trofeu CN Sabadell – Memorial Paulus Wildeboer, quarta prova del XIX Circuit Català de Trofeus de Natació-Gran Premi Diputació de Barcelona, que va desenvolupar-se dissabte i diumenge a les instal·lacions de Can Llong del CN Sabadell.

Melani Costa va aconseguir l’únic triomf de l’equip local en imposar-se en els 400 m lliuresamb un registre de 4.14.86. La nedadora mallorquina va arrodonir la seva actuació amb una medalla de plata en els 200 m lliuresamb un temps de 2.01.82. Albert Puig, Carles Faro i Evelyne Álvarez també van repetir presència al podi.Puiges va penjar sengles plates en acabar segon en els 50 m esquena(26.98) i en els 200 m estils(2.06.18), mentre que Faro i Álvarez van destacar en les proves de braça.L’egarenc va obtenir el bronze en les proves de 50 (30.17) i 100 (1.05.68), mentre que la canària va doblar tercera posició en 100 (1.10.46) i 200 (2.31.87). Els 200 m papallona femeninsvan proporcionar les dues darreres medalles gràcies a Carla Campo, plataamb 2.16.15, i a Aida López, bronzeamb 2.17.99.

Setze places de finalista A

Al marge de les medalles, cal destacar que el CN Terrassa va totalitzar setze places de finalista A, això és, entre els deu millors. Pau Curtu en va acumular tres en finalitzar setè en 200 m esquena (2.11.41), vuitè en 200 m papallona (2.12.26) i desè en 400 m lliures (4.10.02). Quatre nedadors van doblar posició de privilegi. Melani Costa va ser setena en 50 m lliures (27.49) i en 100 m lliures (58.98), mateixa plaça que va ocupar Ander Izaguirre en 50 m papallona (25.85) i en 100 m lliures (52.66); Albert Puig va classificar-se vuitè en 100 m esquena (1.00.49) i novè en 100 m lliures (53.10); i Carla Campo va assolir la setena plaça en 100 m papallona (1.03.43) i la novena en 50 m papallona (29.31).

De la mateixa manera, Evelyne Álvarez i Enric Cristóbal van quedar-se a tocar del podi en acabar quarts en 50 m braça (33.02) i 50 m lliures (24.13), respectivament. Completen la llista de finalistes A Carles Faro, cinquè en 200 m braça masculins (2.25.83); Marta San José, setena en 200 m braça femenins (2.42.66); i Aida López, novena en 400 m lliures (4.24.37).

Els resultats dels nedadors del club van ser els següents:

50 esquena femenins
39.-Georgina Biosca 35.24
50 esquena masculins
2.-Albert Puig 26.98
Sèries: 27.85
200 lliures femenins
2.-Melani Costa 2.01.82
Sèries: 2.02.57
13.-Aida López 2.07.41
20.-Maria Buch 2.09.10
200 lliures masculins
12.-Pau Curtu 1.55.36
20.-Jordi Pérez 1.57.99
33.-Ander Izaguirre 2.00.49
40.-Roger Solé 2.01.26
48.-David Benítez 2.08.19
50 braça femenins
4.-Evelyne Álvarez 33.02
Sèries: 33.50
15.-Marta San José 35.80
50 braça masculins
3.-Carles Faro 30.17
Sèries: 30.25
200 papallona femenins
2.-Carla Campo 2.16.15
Sèries: 2.16.29
3.-Aida López 2.17.99
Sèries: 2.21.55
12.-Laia Redondo 2.28.76
200 papallona masculins
8.-Pau Curtu 2.12.26
Sèries: 2.11.49
200 estils masculins
2.-Albert Puig 2.06.18
Sèries: 2.10.96
21.-Víctor de Pablo 2.18.60
28.-Lluís Deixt 2.27.02
50 lliures femenins
7.-Melani Costa 27.49
Sèries: 27.19
40.-Judit Molina 29.28
50 lliures masculins
4.-Enric Cristóbal 24.13
Sèries: 24.20
19.-Jordi Pérez 25.02
22.-David Benítez 25.12
33.-Roger Solé 25.60
200 esquena masculins
7.-Pau Curtu 2.11.41
Sèries: 2.09.58
17.-Gabriel Pastor 2.16.15
50 papallona femenins
9.-Carla Campo 29.31
Sèries: 29.22
12.-Maria Buch 29.68
50 papallona masculins
7.-Ander Izaguirre 25.85
Sèries: 25.90
16.-Jordi Pérez 26.62
200 braça femenins
3.-Evelyne Álvarez 2.31.87
Sèries: 2.35.21
7.-Marta San José 2.42.66
Sèries: 2.42.16
200 braça masculins
5.-Carles Faro 2.25.83
Sèries: 2.28.18
12.-Víctor de Pablo 2.30.47
17.-David Benítez 2.33.27
23.-Lluís Deixt 2.41.77
400 lliures masculins
10.-Pau Curtu 4.10.02
32.-Víctor de Pablo 4.24.26
33.-Roger Solé 4.25.64
400 lliures femenins
1.-Melani Costa 4.14.86
9.-Aida López 4.24.37
17.-Maria Buch 4.34.72
100 papallona femenins
7.-Carla Campo 1.03.43
Sèries: 1.03.42
27.-Marta San José 1.07.85
41.-Judit Molina 1.09.97
42.-Laia Redondo 1.10.23
100 esquena masculins
8.-Albert Puig 1.00.49
Sèries: 59.57
100 esquena femenins
42.-Tiffany Gómez 1.12.76
100 braça masculins
3.-Carles Faro 1.05.68
Sèries: 1.06.39
24.-Lluís Deixt 1.12.19
100 braça femenins
3.-Evelyne Álvarez 1.10.46
Sèries: 1.11.90
15.-Marta San José 1.17.65
100 lliures masculins
7.-Ander Izaguirre 52.66
Sèries: 52.26
9.-Albert Puig 53.10
Sèries: 53.25
36.-Roger Solé 55.80
100 lliures femenins
7.-Melani Costa 58.98
Sèries: 58.44
17.-Maria Buch 1.00.24
27.-Aida López 1.01.13
400 estils masculins
14.-Gabriel Pastor 4.46.00
15.-Pau Curtu 4.46.85
20.-Víctor de Pablo 4.53.71
400 estils femenins
28.-Laia Redondo 5.39.07

Related Posts

Sorry, the comment form is closed at this time.